První oficiální návštěva Heimatkreisverein Bilin v Bílině

Na počátku října roku 2008 přijelo 15 členů spolku rodáků města Bíliny do svého rodiště. Poprvé přijeli oficiálně na pozvání města Bíliny, sdružení Bílina 2006 a sdružení Za záchranu kostela sv. Prokopa v Mukově. Rodáci mezi kterými nechyběl předseda sdružení Wolfgang Wodraschke, jeho bratr Georg, dále Wolfgang Hilgers, Karl - Heinz Plattig, Hans Werner Wanie či Friedrich Kriemer, nejprve zavítali na bílinské Gymnázium, kde besedovali se studenty. Poté je slavnostně přivítal na bílinské radnici starosta Josef Horáček. Obě strany promluvily o záměru vzájemné spolupráce. Přivítání pokračovalo přípitkem a návštěvou pracovny starosty.

Návštěva pokračovala odpolední procházkou po městě, Městském hřbitově a parkem na Kyselce. V podvečer se rodáci ze sdružení Heimatkreisverein Bilin sešli na pracovní večeři se zástupci Bíliny 2006 v Lesní kavárně na Kyselce. Mluvilo se o společných projektech a spolupráci.

V neděli program pokračoval v Mukově u Bíliny, kde v tamním kostele sv. Prokopa celebroval česko-německou mši biskup Koukl. Poté byl zasazen "Strom společných kořenů".